Interaktywny Park Edukacji i Rozrywki Rosenau Zaginione Miasto

Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy klientów indywidualnych jak i grupy zorganizowane na wycieczki w Góry Opawskie oraz do naszego Interaktywnego Parku Rosenau.

Niezapomniane wrażenia

Miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin, z ofertą ukierunkowaną na osoby w każdym wieku. U nas znajdziecie ponad 20 atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Atrakcyjne położenie

Park Rosenau położony jest w samym sercu Gór Opawskich, w pobliżu naszej bazy noclegowej – Hoteli Gorzelanny.

Strefa wodnej rozrywki

Park Wodny z atrakcjami tj. jacuzzi z podgrzewaną wodą, wodny plac zabaw dla dzieci z czteroma zjeżdżalniami, 2 duże zjeżdżalnie wodne – typu Anakonda oraz Wahadło, a także basen o rozmiarach olimpijskich z piaszczystą plażą.

Park ROSENAU

to miejsce wypoczynku, zabawy i edukacji dla całych rodzin, z ofertą ukierunkowaną na osoby w każdym wieku. Zgromadziliśmy na terenie wokół kąpieliska ponad 20 różnych atrakcji. Nazwa Park ROSENAU nawiązuje do legendy o osadzie, która podobno w średniowieczu istniała w Górach Opawskich.

Postawiliśmy na walor edukacji poprzez zabawę, w połączeniu z rozrywką i aktywnym wypoczynkiem. Ma to zapewnić m.in. „Park Żywiołów”, w którym zgrupowano eksponaty pozwalające odwiedzającym samodzielnie poznawać prawa fizyki i charakter 4 żywiołów: ziemi, wody, powietrza i ognia.

Jedną z najciekawszych atrakcji może okazać się interaktywny „Ogród Wody”. To pierwsza tego typu w Polsce instalacja, skupiająca prawie 20 urządzeń wodnych – m.in. ręczne pompy, zapory, fontanny czy koła młyńskie.

Co pewien czas z wód jeziora wynurza się groźny potwór

Na terenie parku znajdziemy także „Jaskinię dzikich zwierząt”, a w jej sąsiedztwie „Kopalnię złota – Rosenau”, w której można chodzić korytarzami „Strasznej sztolni”, a także trafić do pewnego pokoju, w którym dzieją się naprawdę dziwne rzeczy.

Dla osób zainteresowanych głównie rekreacją dostępne są natomiast: basen o wymiarach olimpijskich, a także istniejący już od pewnego czasu park linowy. Dodatkowo po jeziorze można popływać rowerem wodnym.

To jeszcze nie wszystko, bo na odwiedzających czekają ponadto: ogromny dmuchany zamek, karuzele, czy interaktywne kino 7D. Można również przejechać się kolejką turystyczną po przepięknych terenach Gór Opawskich, zwiedzić „Kamienny krąg”, czy „Wykopaliska miasta Rosenau”.

ATRAKCJE PARKU ROSENAU