Dźwirzyno to miejscowość wypoczynkowa z portem morskim, letnim kąpieliskiem i rozbudowaną bazą wypoczynkowo-turystyczną. Znajduje się 12km od Kołobrzegu, pomiędzy morzem Bałtyckiem, a jeziorem Resko Przymorskie.

Prezentujemy Państwu tylko fragment atrakcji w okolicy które warto odwiedzić.

Port morski Dźwirzyno – rybacki port morski nad Morzem Bałtyckim, położony w woj. zachodniopomorskim, w powiecie kołobrzeskim, w miejscowości Dźwirzyno, na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na ujściowym odcinku rzeki Błotnicy.

Port jest usytuowany nad Zatoką Pomorską, ok. 6 mil morskich (11 km) na zachód od portu morskiego Kołobrzeg i ok. 4 NM (7 km) na wschód od portu morskiego Mrzeżyno. Pomiędzy latarnią w Niechorzu (ok. 11 NM), a latarnią w Kołobrzegu.

Port jest zbudowany na ujściowym odcinku rzeki Błotnicy (zwanym potocznie Kanałem Resko), który bierze swój początek od jeziora Resko Przymorskie. Nad kanałem portowym poprowadzony jest stalowy most drogowy, będący częścią drogi powiatowej Kołobrzeg–Mrzeżyno o długości 63,6 m.

Port morski Mrzeżyno – port morski nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Regi, w woj. zachodniopomorskim, w gminie Trzebiatów. Stanowi marinę dla 40 jachtów, małą bazę rybołówstwa morskiego z basenem remontowym z warsztatem.

Port w Mrzeżynie pełni funkcję morskiego przejścia granicznego, które obejmuje ruch towarowy statkami rybackimi o polskiej przynależności. Odprawę graniczną i celną przeprowadza Placówka Straży Granicznej w Świnoujściu[1]. Kutry miejscowych rybaków pływają z sygnaturą MRZ na burcie.

Jezioro przybrzeżne Bałtyku na Wybrzeżu Trzebiatowskim, położone w woj. zachodniopomorskim, na terenie gminy Trzebiatów i gminy Kołobrzeg. Powierzchnia zwierciadła wody jest zmienna i według różnych źródeł wynosi od 553,9 ha do nawet 668,6 ha.

Akwen jako jezioro przymorskie stanowi siedlisko przyrodnicze chronione w obszarze Natura 2000 (specjalnym obszarze ochrony siedlisk) o nazwie Trzebiatowsko-Kołobrzeski Pas Nadmorski. Wody jeziora zostały ocenione jako pozaklasowe, a samo jezioro za nieodporne na degradację biologiczną.

Obszar Reska Przymorskiego jest lęgowiskiem ptaków wodno-błotnych i ostoją dla wędrownych ptaków blaszkodziobych. Nad jeziorem zaobserwowano 13 gatunków lęgowych, w tym 4 zagrożone wyginięciem.

Resko Przymorskie jest płytkim jeziorem polimiktycznym, którego dno znajduje się na kryptodepresji.

Nad jeziorem Resko, ok. 450 m od nas, na przystani jachtowej i surfingowej można wypożyczać żaglówki, łodzie motorowe, kajaki, rowery wodne. W okresie wakacji prowadzone są tu kursy windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa, także dla osób niepełnosprawnych. Szkółka windsurfingu: www.balticsurf.pl 

Najbardziej okazałym zabytkiem w Trzebiatowie jest kościół Macierzyństwa NMP, który jest przykładem architektury gotyckiej z XIII wieku. Na jego wieży umieszczone są dwa średniowieczne dzwony oraz jeden z początku XX wieku. W mieście znajdują się trzy zabytkowe kaplice oraz neogotycki kościół ewangelicki z początku XX wieku. Dużym walorem urbanistycznym miasta są zachowane pozostałości murów miejskich z XIII wieku oraz wkomponowana w nie Baszta Kaszana z przełomu XIII i XIV wieku.

Miasto posiada także dwie budowle klasycystyczne, tj. pałac przebudowany z zamku książęcego w XVIII wieku oraz ratusz przemieszany ze stylem barokowym i gotyckim. Trzebiatów posiada dużą liczbę zabytkowych kamienic i domów. Innymi zachowanymi zabytkami są: młyn, spichlerz, elektrownia wodna, koszary, stacja kolejowa. Most drogowy z 1905 roku wybudowany w stylu secesyjnym. W Trzebiatowie znajdują się także pozostałości dziewiętnastowiecznego parku miejskiego (jednego z najstarszych na Pomorzu)[39], zwanego Królewskim Gajem.

We wsi znajdują się ruiny gotyckiego kościoła wybudowanego pośrodku wsi na przełomie XIV/XV wieku w odległości prawie 2 km od morza. Pierwotnie katolicki kościół został po reformacji kościołem ewangelickim. Procesy abrazyjne spowodowały, że brzeg morski nieustannie zbliżał się do budowli. Ostatnie nabożeństwo odprawiono w kościele 2 marca 1874 roku. Wyposażenie świątyni przewieziono do katedry w Kamieniu Pomorskim, a część zabytkowego tryptyku można obejrzeć w rewalskim kościele. W 1901 roku zawaliła się pierwsza jego część. Dziś pozostał jedynie fragment południowej ściany. W latach 2001–2002 przeprowadzono intensywne prace nad zabezpieczeniem ruin przed sztormami. Jest to jedyna tego typu atrakcja turystyczna w Europie.

Latarnia Morska Kołobrzeg – latarnia morska na polskim wybrzeżu Bałtyku, nad Zatoką Pomorską położona w mieście Kołobrzeg, w województwie zachodniopomorskim.

Latarnia znajduje się pomiędzy Latarnią Morską Niechorze (ok. 34 km na zachód), a Latarnią Morską Gąski (około 22 km na wschód).

Latarnia jest administrowana przez Urząd Morski w Szczecinie (przed 1 kwietnia 2020 roku przez Urząd Morski w Słupsku) i jest udostępniona do zwiedzania.

Będąc w Kołobrzegu nie zapomnijcie Państwo odwiedzić Port Pasażerski i udać się w podróż morską naszymi statkami. Rejs jest niepowtarzalnym przeżyciem, które zostanie w pamięci na długie lata. Jesteśmy przekonani, że nasza oferta uatrakcyjni Państwa pobyt nad morzem. Żeglugę uprawiamy cały rok. Posiadamy 3 statki turystyczne: Monika III, Viking i Santa Maria. W sezonie wiosna-lato rejsy odbywają się wszystkimi wymienionymi statkami, natomiast w sezonie jesień-zima pływa statek Monika III

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – muzeum w Kołobrzegu, z siedzibą przy ul. Armii Krajowej 13. Powstało 8 maja 1963 roku. Wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów pod pozycją nr 8. Muzeum posiada, oprócz siedziby dyrekcji i oddziału Muzeum Miasta Kołobrzegu w Pałacu Braunschweigów, także zespół obiektów przy ulicy Emilii Gierczak 5, gdzie mieści się wystawa główna – Dzieje Oręża Polskiego, Skansen Morski w kołobrzeskim porcie, Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku na bazie magazynu amunicji atomowej oraz oddział Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w hangarze w Rogowie. Początkowo, muzeum miało mieć profil historyczno-miejski, poświęcony dziejom Kołobrzegu. Od 1966 roku jest to placówka o profilu głównie historyczno-wojskowym, zajmująca się także historią Kołobrzegu.

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu to wspaniała i nowa atrakcja dla całej rodziny. Tylko tutaj można spotkać najlepiej odwzorowane, woskowe figury ludzi, którzy zapisali się w kinowej, politycznej i sportowej historii ludzkości. Do tego bajkowe i piękne prezentacje dla dzieci. Tutaj zrobicie ciekawe i zabawne zdjęcia wśród znanych postaci w cudownym magicznym miejscu.

Pierwszy kurs Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej odbył się 1 lipca 1896 roku. Początkowo trasa przejazdu rozpoczynała się w Gryficach, a kończyła się w Niechorzu. Obecnie trasa ta została wydłużona aż do Pogorzelicy. W planach były również kursy do Trzebiatowa, jednakże zły stan mostu na Redze w Nowielicach oraz zdewastowane torowiska uniemożliwiły przedłużenie trasy. Dzięki środkom z Unii Europejskiej możliwa była rewitalizacja Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Zmodernizowana została 10 kilometrowa linia kolejowa prowadząca od Trzęsacza do Pogorzelicy. Zajęto się również odnową wagonów (wyposażono je w ogrzewanie i nowoczesne toalety). Wybudowane zostały także 3 nowe dworce – stare obiekty wyremontowano.

Zapraszamy do odwiedzenia fortyfikacji Twierdzy Kołobrzeg. Nasz siedziba znajduje się w REDUCIE MORAST w Porcie Jachtowym. Z nami odbędziesz fascynującą podróż do przeszłości.

– mile spędzony czas w Reducie Morast przy kawie i ciastku,
– menu w ofercie wakacyjnej już wkrótce,
– zajęcia w Szkole Kadetów, lekcje historii, strzelanie z bronic czarnoprochowej, musztra, obsługa armaty,
– strzał z armaty wiwatówki,
– oferta wojskowej kuchni polowej z pułkową grochówką (dojedziemy wszędzie),
– możliwość zwiedzania fortyfikacji w samochodzie GAZ69 lub z fachowym przewodnikiem.

W 1653 roku Kołobrzeg przypadł Brandenburgii, a wielki elektor Fryderyk Wilhelm, wobec poczynionych inwestycji fortyfikacyjnych przez Szwedów, które jak na owe czasy były niezwykle nowoczesne i przydatne w obronie, nadał Kołobrzegowi status twierdzy. Inżynierowie cesarscy rozpoczęli dalsze fortyfikowanie Kołobrzegu i budowę niezbędnej infrastruktury wojskowej według myśli szkoły niderlandzkiej. Rozpoczęto rozbiórkę fortyfikacji średniowiecznych, gdyż stały się bezużyteczne, a z pozyskanego w ten sposób budulca wznoszono nowe obiekty. Tak powstał m.in. Bastion Halberstadt (okolice mostu na Parsęcie na ul. Łopuskiego), Bastion Prusy (pomiędzy ul. Łopuskiego a Dubois), Rawelin Bytów (pomiędzy Al. Jana Pawła II a Unii Lubelskiej), a także Dzieło Rogowe Ujście (Skwer Pionierów). Na południu, zbudowano Dzieło Rogowe Geldern (ul. Szpitalna). Na początku XVIII wieku w porcie powstał mały blokhauz, będący zaczątkiem Fortu Ujście (dziś stoi na nim latarnia morska). Twierdza na zewnątrz była otoczona fosą. Poziom wody w fosach regulowały grodze. Najstarsza z nich znajdowała się przy Bastionie Halberstadt. G. Podruczny pisze, że powstała ona w 1684 roku, ale prawdopodobnie została wzniesiona na miejscu starszej, pochodzącej jeszcze z połowy XVII w. Kolejna główna grodza znajdowała się na wschodzie, obok Pomorza, prawdopodobnie było to już dzisiejsze Batardeau. Obok tego, funkcjonowały jeszcze cztery mniejsze grodze, spiętrzające wodę w fosach.

Marina Solna w Kołobrzegu to doskonałe miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków spragnionych wspaniałej przygody. Tutaj tradycje morskie łączą się z nowoczesnością a marinę odwiedzają co roku jachty z całego świata. Marina powstała w ramach projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego wspierającego modernizacje i budowę marin w Województwie Zachodniopomorskim. Niewątpliwym atutem jest lokalizacja – Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze polskie uzdrowisko z licznymi parkami, zabytkami i szeroką piaszczystą plażą. Oprócz walorów klimatycznych i krajobrazowych Kołobrzeg dysponuje doskonałą bazą zabiegową, hotelową i gastronomiczną. Lokalizacja na Bałtyku sprawia, że marina jest idealnym miejscem startowym na urokliwą podróż na Bornholm i całą Skandynawię, a także przystankiem na trasie pomiędzy wschodem i zachodem południowego brzegu Bałtyku.

Marina posiada pełną infrastrukturę dla jachtów. Każde stanowisko posiada własne przyłącze wody i prądu, w hali zlokalizowanej w marinie działa serwis jachtów, a w budynku klubowym sklep żeglarski. Zapewniono również odbiór ścieków i odpadów z jachtów, a do mariny można zamówić tankowanie. Cumowanie odbywa się do nabrzeży i pomostów cumowniczych, jednorazowo marina może przyjąć 100 jachtów.

Również załogi jachtów mogą czuć się tu komfortowo. Mają do dyspozycji łazienki, pralnię z suszarnią i wiele terenów zielonych. W budynku klubowym znajduje się sklep spożywczy, kawiarnia i sala wykładowa. Również tereny zewnętrzne zapewniają spokojny wypoczynek wśród zagospodarowanych terenów zielonych z miejscami do odpoczynku i grillowania, a także z placem zabaw dla dzieci. Wyjątkową atrakcją mariny jest zabytkowy fort obronny z XVIII wieku – Reduta Morast. Dla bezpieczeństwa osób korzystających, teren mariny jest całodobowo chroniony i monitorowany.

Pomerania to największy park rozrywki dla całej rodziny w województwie zachodniopomorskim, który przez cały rok zapewnia dobre humory dużym i małym. Miejsce pełne radości, którą od kilku lat dzielimy się razem z naszymi gośćmi. Liczne karuzele w części wesołego miasteczka, wodny świat, mini Zoo , plac zabaw z dmuchanymi dmuchańcami, czy inne atrakcje dla dzieci to prawdziwy raj dla pociech! Także dla maluchów, na których czekają bezpieczne i dostosowane do ich wieku atrakcje dla najmłodszych oraz różnorodne aktywności. Wraz z ekipą naszych animatorów dbamy o szerokie uśmiechy wszystkich odwiedzających i zapewniamy najlepszą zabawę w Kołobrzegu i okolicach. W Pomeranii nie ma miejsca na nudę! Zapraszamy do świata Pomerka, w którym zabierzemy Was do krainy beztroski, wesołości oraz najwspanialszych atrakcji dla dzieci w każdym wieku w najlepszym parku rozrywki na Pomorzu Zachodnim!

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekają na każdego, kto z biletem w ręku wkroczy do naszego Parku Rozrywki. W końca mowa o największym tego typu obiekcie w zachodniej części Polskiego Pomorza.

Niektóre atrakcje w Kołobrzegu dla rodzin w sezonie letnim to:

  • pokazy artystyczne
  • crazy carty
  • uczestnictwo w tematycznych spektaklach np. „Napad na bank”
  • autodrom i wiele innych

Miasto Myszy to wyjątkowe miejsce w Kołobrzegu, które odczarowuje te małe gryzonie, przedstawiając je jako domowych pupili, zwierzątka inteligentne, niezwykle zwinne i takie, w których można się po prostu zakochać i obserwować godzinami. Prawdziwy mysi raj w którym myszy dają się lepiej poznać.

Tylko tutaj zobaczycie najróżniejsze myszy: białe, łaciate, brązowe, rasowe, z zakręconymi włosami, ASTREX – „mysie owieczki”, berberyjskie, bezwłose czy najmniejsze na świecie myszy pigmejskie.

W parku znajdują się trzy trasy o różnym stopniu trudności:

Trasa nr 1 (10 przeszkód): łatwa dostępna już dla dzieci od lat 7 lub mierzących 120 cm wzrostu.
Trasa nr 2 (13 przeszkód): średniej trudności dostępna dla wyższych dzieci i dorosłych mierzących od 140 cm wzrostu.
Trasa nr 3 (14 przeszkód): dość trudna dostępna dla wyższych dzieci i dorosłych mierzących od 160 cm wzrostu.

To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Państwa miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Najwyższa miniatura latarni ze Świnoujścia mierzy aż 6,48m, a najmniejsza (Jastarnia) jest niższa od dorosłego człowieka.

Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej ponad kilometrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!
Jedyna w Polsce Kolej Parkowa której produkcja trwała prawie 2 lata. Po ponad 300 m trasie można przejechać się repliką prawdziwego parowozu Px48! Z komina wydobywa się dym, a z wnętrza słychać dźwięki prawdziwej maszyny parowej.
  • 3 pola Paintballowe (jedno z jeżdżącymi czołgami paintballowymi)
  • grodzisko (mini Biskupin) całość otoczone fosą i wałami
  • terenowy tor Wrak – Race
  • żyroskop – trenażer pilotów i skoczków wojskowych
  • park linowy
  • przejażdżki czołgiem i sprzętem wojskowym
  • strzelnica
  • tor i szkoła off-rad 4×4
  • quady
  • wojskowy tor przeszkód OSF zwany ,,Małpim Gajem”
  • biesiadna chata – Zaścianek,  oraz wiaty piknikowe
  • łowisko
  • zabawy spycharką
  • kilka miejsc grillowo -ogniskowych
  • ośrodek inżynieryjno-saperski
  • ponad 70 kajaków i kanu
  • jazda konna

W czterech specjalnie przygotowanych krainach tematycznych dzieci i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy w okolicznych smażalniach.

Park Wieloryba w Rewalu to niezapomniana morska przygoda, jaką możesz przeżyć na lądzie. Rodzicom natomiast zapewniamy chwilę wytchnienia na pirackich hamakach podczas, gdy ich pociechy poszukiwać będą skarbu z pirackimi animatorami.

Nad Morzem Bałtyckim w Kołczewie na Wyspie Wolin znajduje się Klub Golfowy Amber Baltic. Usytuowany na obrzeżach Wolińskiego Parku Narodowego w odległości 12 km od Międzyzdrojów. Sąsiedztwo morza, otaczająca zieleń oraz czyste powietrze sprawiają, że jest to doskonałe miejsce dla sportu i wypoczynku.

18-dołkowe pole golfowe Amber (Championship, Par 72) spełnia wymogi zawodowych i amatorskich turniejów golfowych, tutaj rozegrane zostały pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski i pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów. 9-dołkowe pole golfowe Baltic (Executive, Par 28) doskonale nadaje się do nauki i doskonalenia gry w golfa.